Hakkımızda

GÜNEŞ FATURA GÖNDERMEZ

1992 yılından itibaren düzlemsel kollektörlü güneş enerji sistemleri ile sıcak su elde etme üzerine faaliyet göstermeye başlayan firmamız bugün gelişen teknolojiyi takip ederek antifriz gerektirmeyen vakum tüplü sistemler ile ev, otel, yurt, iş yeri ve fabrikaların sıcak su ihtiyacının karşılanmasında, bina ısıtmada, havuz ısıtmada, sera ısıtmada, besin kurutmada vb. işletmelere özel çözümler sunmaktadır.

Özellikle sıcak su buharı kullanılan üretim yerlerinde, ihtiyaç duyulan kapasite doğrultusunda ön ısıtma yapılarak büyük oranda tasarruf sağlanmaktadır.

Son yıllarda doğal gaza yapılan sürekli zamlar toplumu tasarrufa yönlendirmiş ve bu nedenle güneş enerjisi ile konutların ısıtma düşüncesi oluşmuştur. Kurulduğu yıldan itibaren kazan ve kombi destekli sistemleri de yapan firmamız geliştirdiği yeni teknoloji sayesinde maliyetleri daha da düşürerek verimliliği arttırmıştır. İhtiyaca yönelik doğru tespitler mühendis kadrosu ile oluşturulup yıllık sıcak suda asgari %70, bina ısıtılmasında %35 ~ %50 arasında tasarruf sağlanmıştır.

Gelişen teknolojiyi sürekli takip eden firmamız 2008 yılında yenilenebilir enerji kaynakları konusunda yaptığı çalışmalar neticesinde fotovoltaik panellerle elektrik elde etme, aydınlatma,klorlama ile birlikte ihtiyaca uygun yerlerde kullanımı için yol gösterici bir rol üstlenmiştir.

Bu sebeple öncelikli olarak Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenen standartlara uyum çerçevesinde, köylerimizin içme su depolarına güneş enerjisi ile çalışan klorlama sistemlerini geliştirmiş ve uygulamaya başlamıştır.

Diğer taraftan ülkemizin verimli arazilerinin sulanmasında yaşanan zorluklar dikkate alındığında derin kuyulardan ve göl, gölet, akarsu, dere vb yerlerden su ihtiyacının karşılanması zorunlu hale gelmiş, bunun için de elektrik enerjisine ihtiyaç duyulmuştur. Bugüne kadar üretici elektrik ihtiyacının karşılanması için ya enerji nakil hatları çekmiştir yada jeneratör kullanmıştır.. Bu çözümler de maliyetleri arttırmış üreticinin rekabet şansını azaltmıştır.

Ülke ekonomisinin dinamiklerinden biri olan çiftçimizin bu zorluklarını dikkate alan firmamız uzman kadrosunu oluşturmuş ve Türkiye de bir ilk olan Fotovoltaik paneller ile çalışan dalgıç pompa ile 150 metre derinlikten su çıkartmayı başarmıştır. Bu başarının haklı gururunu yaşayarak bugün daha fazla derinliklerden ihtiyaç duyulan su miktarına göre alternatif çözümler üretebilmektedir.

Ülke ekonomisine yenilenebilir, temiz enerji kaynakları ile katkı sağlanmasını ilke edinen firmamız . Ar – Ge çalışmalarına Dünyadaki teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek devam etmektedir.

‹‹ İSTEK VARSA ÇÖZÜM DE VARDIR ››